Moja recepta na pomyślną realizację projektu….?

Według oceny moich Klientów, receptą na sukces jest unikatowe i nieoczywiste połączenie we mnie cech bycia osobą o wysokim poczuciu estetyki i wrażliwości z cechami osoby o ścisłym i konstrukcyjnym umyśle.
Moja praca prowadzi od kreatywnej wizji do rzetelnej realizacji.

Pracę, jako Architekt Wnętrz rozpoczęłam w 2009 roku, od tego czasu zgromadziłam ogromne doświadczenie i uzupełniłam wiedzę zdobytą podczas studiów na Akademii Sztuk Pięknych.

W mojej pracy do każdego projektu podchodzę indywidualnie, ponieważ każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny, dlatego chcę dla każdego Klienta stworzyć tak samo wyjątkowe i komfortowe wnętrze. Moim celem i zadaniem jest zrealizowanie Państwa wyobrażeń i potrzeb, co finalnie daje nam wszystkim oczekiwaną satysfakcję.

Co tak naprawdę kryje za sobą zawód Architekta Wnętrz?

Praca Architekta Wnętrz, to złożony proces, który składa się z wielu etapów, w których wcielam się w różne role. Pierwszy z etapów współpracy zaczyna się od wspólnych rozmów z Klientami na temat oczekiwań. To czas, gdy jestem, jak dziennikarka, która przeprowadza wywiad i zbiera informacje oraz jak psycholog, który wykazuje się umiejętnościami słuchania, empatii i wrażliwości, by dobrze zrozumieć potrzeby Klienta. Pierwsze spotkanie najczęściej odbywa się na budowie lub we wnętrzu, którego dotyczy projekt. Ustalamy zakres prac, charakter wnętrze, szacowany budżet oraz czas realizacji projektu, jak i czas rozpoczęcia i zakończenia inwestycji.

Kolejnym etapem jest moja praca w zaciszu, jako architekta wnętrz, która koncentruje się na stworzeniu układów funkcjonalnych, tak aby połączyć wyobrażenia z realnymi wielkościami pomieszczeń oraz innymi wytycznymi, a możliwościami.

W następnym etapie staję się wirtualnym budowlańcem, który buduje wnętrza w programie komputerowym do wizualizacji w wymiarze 3D, a zaraz potem staję się malarzem, który nadaje kolorytu powstałym bryłom.
Następnie zamieniam sie w elektryka, który nadaje wnętrzom światło i blask, żeby za chwilę rzucić nastrojowy cień.

Powstały projekt składający się z wizualizacji i dokumentacji technicznej konsultuję z poszczególnymi wykonawcami różnych branż, którzy będą wykonywać prace budowlane lub dostarczać materiały. Zaliczają się do nich m.in. hydraulicy, elektrycy, stolarze, meblarze, glazurnicy, wykonawcy tynków dekoracyjnych oraz montażyści podłóg i drzwi, a wszystko to, by jak najrzetelniej zrealizować projekt.

Jak widać, praca architekta wnętrz, to proces na wielu płaszczyznach. Wydawałoby sie, że to indywidualna praca biurowa, a tak naprawdę architekt angażuje się osobiście we wszystkie dziedziny związane z wykończeniem wnętrze, by móc z satysfakcją ukończyć i zaprezentować projekt.