Menu
O mnie
Home
/
O mnie
Nazywam się
Marta Kotleszka
Witajcie w świecie wyjątkowej estetyki i funkcjonalności! Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, której  pasja do tworzenia unikalnych wnętrz przekłada się na indywidualne podejście do każdego projektu. Moje doświadczenie obejmuje nie tylko kreację przestrzeni, ale przede wszystkim tworzenie domów, w których Klienci znajdują nie tylko piękno, ale także uczucie prawdziwego domu. Dodatkowo wykonuję projekty restauracji czy innych obiektów publicznych.

Z pełnym profesjonalizmem i zaangażowaniem podchodzę do każdego zadania, a moje projekty na zlecenie Klientów są nie tylko wyrazem mojej kreatywności, ale przede wszystkim odzwierciedleniem ich marzeń i stylu życia. Cenię sobie zdanie każdego Klienta, ponieważ to właśnie ich zadowolenie stanowi najważniejszą nagrodę w mojej pracy. Razem stworzymy wnętrza, w których każdy będzie czuł się nie tylko komfortowo, ale również naprawdę "w domu".
jak pracuję
Moje podejście

Według oceny moich Klientów, receptą na sukces jest unikatowe i nieoczywiste połączenie we mnie cech bycia osobą o wysokim poczuciu estetyki i wrażliwości z cechami osoby o ścisłym i konstrukcyjnym umyśle. Moja praca prowadzi od kreatywnej wizji do rzetelnej realizacji.

Pracę, jako Architekt Wnętrz rozpoczęłam w 2009 roku, od tego czasu zgromadziłam ogromne doświadczenie i uzupełniłam wiedzę zdobytą podczas studiów na Akademii Sztuk Pięknych. W mojej pracy do każdego projektu podchodzę indywidualnie, ponieważ każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny, dlatego chcę dla każdego Klienta stworzyć tak samo wyjątkowe i komfortowe wnętrze. Moim celem i zadaniem jest zrealizowanie Państwa wyobrażeń i potrzeb, co finalnie daje nam wszystkim oczekiwaną satysfakcję.

Praca Architekta Wnętrz, to złożony proces, który składa się z wielu etapów, w których wcielam się w różne role. Pierwszy z etapów współpracy zaczyna się od wspólnych rozmów z Klientami na temat oczekiwań. To czas, gdy jestem, jak dziennikarka, która przeprowadza wywiad i zbiera informacje oraz jak psycholożka, która wykazuje się umiejętnościami słuchania, empatii i wrażliwości, by dobrze zrozumieć potrzeby Klienta.

Pierwsze spotkanie najczęściej odbywa się na budowie lub we wnętrzu, którego dotyczy projekt. Ustalamy zakres prac, charakter wnętrza, szacowany budżet oraz czas realizacji projektu, jak i czas rozpoczęcia i zakończenia inwestycji.

Kolejnym etapem jest moja praca w zaciszu, jako architektki wnętrz, która koncentruje się na stworzeniu układów funkcjonalnych, tak aby połączyć wyobrażenia z realnymi wielkościami pomieszczeń oraz innymi wytycznymi, a możliwościami.

W następnym etapie staję się wirtualnym budowlańcem, który buduje wnętrza w programie komputerowym do wizualizacji w wymiarze 3D, a zaraz potem staję się malarką, która nadaje kolorytu powstałym bryłom. Następnie zamieniam się w panią elektryk, która nadaje wnętrzom światło i blask, żeby za chwilę rzucić nastrojowy cień.

Powstały projekt składający się z wizualizacji i dokumentacji technicznej konsultuję z poszczególnymi wykonawcami różnych branż, którzy będą wykonywać prace budowlane lub dostarczać materiały. Zaliczają się do nich m.in. hydraulicy, elektrycy, stolarze, meblarze, glazurnicy, wykonawcy tynków dekoracyjnych oraz montażyści podłóg i drzwi, a wszystko to, by jak najrzetelniej zrealizować projekt.

Jak widać, praca architektki wnętrz, to proces na wielu płaszczyznach. Wydawałoby się, że to indywidualna praca biurowa, a tak naprawdę architekt angażuje się osobiście we wszystkie dziedziny związane z wykończeniem wnętrza, by móc z satysfakcją ukończyć i zaprezentować projekt.

"Jesteś tym, co jesz, projektujesz to, co widzisz."
Nawiązując do hasła powyżej, odpowiedź na pytani, dlaczego inspirowanie się jest tak ważne, chyba sama nasuwa się na myśl.
Mając świadomość, że wszystko co widzę i przeżywam, karmi moja duszę, umysł i zmysły, staranie dobieram repertuar moich dni, okoliczności, podróży, filmów, które oglądam i książek, które czytam.
Obcuję z kulturą, sztuką i muzyką, aby pozytywnie i pięknie nastrajać swój umysł i całe moje wnętrze. Wierzę, że tym, co mam w sobie, dzielę się z innymi, dlatego z troski o siebie i innych staram się karmić miłością, dobrem i pięknem.

Więcej przeczytasz w moim poście o inspiracji.

Marta Kotleszka
Zacznijmy współpracę od luźnej rozmowy
Zadzwoń:
+48 501 662 240